Статті

Свята Параскевія

25 Жовтня, 2010
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Свята Параскевія (болгарською: Света Петка Българска або Света Петка Търновска, сербською: Света Петка, Света Параскева або Петка Трновска, грецьк. Παρασκευή, народилася у c. Епібат, Туреччина) - свята, жила в XI ст.

Вона вела тихе і побожне життя. Після смерті батька вона помандрувала до Єрусалима і відвідала святі місця. Згодом поселилася в пустелі, де на самоті провела довгі роки посвяченого Богові життя. За два роки до смерті вона повернулася до родинного села і, наче вбога чужинка, провела решту свого життя при місцевій церкві. Коли Параскевія померла, її поховали на місцевому цвинтарі.

Через якийсь час Бог чудесним способом показав людям нетлінні мощі св. Параскевії. Згодом святі мощі, при яких діялися численні чуда, перенесли до місцевої церкви. 1641 року мощі св. Параскевії спочили у церкві Трьох Святителів у місті Ясси.

Святу Параскеву вважають заступницею жінок, особливо вагітних. За народними спостереженнями саме з 27 жовтня починаються морози. Навіть приказка є: "Параска зубами ляска".